U wilt niet dat een cliënt(e) in een onbewaakt moment aan de systeeminstellingen van uw pc gaat sleutelen, of dat probeert? U vindt het geen prettig idee dat genoemde cliënt(e) zou kunnen zien wie er verder nog een MMPI-2 ingevuld hebben en wat hun profiel is? U wilt voorkomen dat een cliënt(e) zijn/haar eigen profiel alvast bekijkt zonder uw vakkundige toelichting?
Dit soort mogelijke acties waren aanleiding om het MMPI-2 programma te voorzien van enkele 'cliëntveilige sluitingen'. In de categorie beveiliging kunt u voorkomen dat een cliënt(e) enig ander programma kan gebruiken dan het MMPI-2 programma (optie 'kan op uw computer alleen het MMPI programma gebruikt worden') en kunt u er voor zorgen dat de cliënt(e) niet meer te zien krijgt dan de in te vullen items (optie 'kan in het MMPI programma alleen een test ingevuld worden'). Beide opties zijn alleen van toepassing als het programma in de zogeheten beveiligde modus geschakeld is. Deze modus schakelt u in en uit met de knop rechts op de knoppenbalk en aangezien het uiteraard niet de bedoeling is dat cliënten dat zelf gaan doen, is het uitschakelen van de beveiligde modus afgeschermd met een wachtwoord.
Het MMPI-2 programma gebruikt standaard het wachtwoord 'PEN'. Dit is voor elke gebruiker hetzelfde en wij adviseren u dan ook om, als u gebruik maakt van de beveiligde modus, een nieuw wachtwoord in te stellen. Dit verloopt als volgt:


Animatie
(bij problemen, zie Introductie)